Márciusi könyvajánló – Mert olvasni jó
A Birdbooks Kiadó elkötelezett az olvasás népszerűsítése mellett. Célunk, hogy minél többen, minél többet olvassanak, hogy részesüljenek abban a máshoz nem hasonlítható örömben, mikor egy történetben, könyvben elmerülve, a papírra vetett sorokat olvasva élünk át élményeket, ismeretlen helyszínekre képzelhetjük magunkat, és megélhetjük mások élethelyzeteit, érzéseit.
Ezért minden hónapban bemutatunk egy-egy általunk ajánlásra érdemes könyvet. Februári könyvajánlónk után márciusra az alábbi könyveket ajánljuk.
MERT A VILÁG TELE VAN JÓ KÖNYVEKKEL
Lőrincz L. László: Felhőharcosok
Történet dióhéjban:
A csacsapoja kultúra kutatására vezetett expedíciót baljós események övezik. Ki öli halomra a tudósokat, és miért?
Gondolatok a könyvről:
Lőrincz L. László újabb izgalmas regényében most az Andok magaslatai közé utazhatunk, ahol megismerkedhetünk egy rég kihalt kultúrával.
Tim Marshall: A földrajz fogságában
Történet dióhéjban:
Tim Marshall brit újságíró közérthető módon vezeti be az olvasót a globális hatalom rendkívül összetett játszmáinak egyik lényeges mozgatórugójába, a geopolitikába. Bemutatja, a földrajzi elhelyezkedés miért és miként hatott az egyes földrészek és országok gazdaságára és történelmére.
Gondolatok a könyvről:
Az olvasmányosan megírt könyvet elolvasva jobban ráláthatunk többek között az éppen aktív szakaszában lévő orosz-ukrán konfliktus valódi okaira, a gyökérproblémákra. Ellátogatunk az európai, ázsiai, amerikai kontinensre, ahol a geopolitikai érdekek és ellenérdekek állandó egymásnak feszülésével alakított világtörténelem mozgatórugóira pillanthatunk rá. Megtudhatjuk, miért osztották fel Lengyelországot már jó néhányszor, és fény derül arra is, stratégiai szempontból a nagyhatalmaknak miért nem áll érdekében egy erős Kárpát-medencei térség létrejötte. Ezek mellett bepillantást nyerhetünk a jövő nagy nemzetközi konfliktusaiba is, mely várhatóan az Antarktisz és az űr birtoklásáért folyik majd.
Anne Jacobs: A villa
Történet dióhéjban:
Egy árva lány kerül a gazdag német textilgyáros házába konyhalányként. Mi köze van a lánynak a ház urához? Kik az igazi szülei? Milyen titkot rejt a múltja?
Gondolatok a könyvről:
A XX. század eleji Németországba repít minket a történet, egy nagytőkés család otthonába, ahol a cselédség a család egy különös részét képezte. Külön érdekessége a könyvnek, hogy ízelítőt kaphatunk az akkori úriházak konyhájában folyó megfeszített tempóból, mikor egy egyszerű vacsorát is a mai szóhasználattal élve fine dining-szerűen kellett prezentálni.
Ha tetszett a bejegyzés, olvassa el a Birdbooks többi cikkét is, és csatlakozzon a Birdbooks Kiadó közösségéhez.